Prigožin chce najít vojáka, který podal svědectví. „Nikomu neublížíme,“ tvrdí muž, který schvaluje popravy kladivem

Přidat na Seznam.cz

Včera v tomto článku jsme psali o vojákovi Wagnerovců, který prý dostal rozkaz zabíjet muže, ženy, děti i důchodce. Ve videu, které přeložil analytik Andrej Poleščuk, se Wagnerovec dušuje, že má na rukou mnoho krve a že například zastřelil pětileté dítě. Identitu vojáka nyní potvrdil i Prigožin.

Šéf Wagnerovců rychle našel Savičeva i Uldarova, velitele naverbované z věznic, kteří poskytli novináři Vladimiru Osečkinovi video svědectví o brutálních válečných zločinech, jichž se dopustili na Ukrajině, informoval Igor Suško, zpravodaj z agentury Wind of Change. Ten prostřednictvím svého profilu také sdílel přeloženou nahrávku s proslovem Jevgenije Prigožina.

Nic se mu nestane, slíbil muž, jehož vojáci mlátí dezertéry kladivem

„Tímto se obracím na Savičeva Alexeje Vladimiroviče, kterého už celý den hledáme, ale nemůžeme najít,“ začal Prigožin své poselství a pokračoval, že Savičev musí okamžitě kontaktovat call centrum Wagnerovy skupiny. „Garantuji, že ho nikdo nebude pronásledovat, a to ani mimosoudně, ani jinak,“ dodal ponurým tónem muž, který je nechvalně známý tím, že aplauduje brutálním popravám vlastních dezertérů kladivem.

Po vojákovi, který se přiznal k válečným zločinům, chce, aby vysvětlil, proč podal nepravdivou výpověď. Prigožin chce také vědět, kdo za touto výpovědí stojí a jak byl Savičev vydírán a zda mu byly svěřeny nějaké další úkoly.

Po telefonu to nejde, musí přijet osobně. Ale nic se mu nestane…

Zároveň mu garantoval, že nebude vytahovat další kostlivce, které má Savičev zjevně ve skříni. Po Savičevovi chce, aby zavolal Wagnerovcům, dojel na jejich základnu a tam vše vysvětlil. „Dávám vám záruku, že odejdete živý a nedotčený,“ slíbil Savičevovi.

Je tedy jasné, že se Prigožin snaží očistit nejen jméno své vražedné skupiny, ale také své vlastní. Byl to totiž právě on, kdo podle Savičeva dává rozkazy, které zahrnují vraždění civilistů, jak už dříve informovalo zpravodajské médium NOËL.

Proto svědectví Savičeva označil za vymyšlené a za něco, co vzniklo pod nátlakem.

Zdroje: Pravda24, Andrej Poleščuk, NOËL, Igor Suško