Při vypuknutí tornáda v Oklahomě zemřeli nejméně čtyři lidé, včetně jednoho kojence

Přidat na Seznam.cz

USA – V noci ze soboty na neděli zasáhla Oklahomu řada ničivých tornád, která si vyžádala nejméně čtyři lidské životy, včetně jednoho kojence. Bouře také způsobila rozsáhlé škody. Guvernér Kevin Stitt oznámil, že ve městě Sulphur, které má přibližně 5 000 obyvatel, bylo zraněno asi 30 lidí, zatímco téměř 30 000 lidí zůstalo bez elektrického proudu.

Tornáda, která začala řádit přes sobotní noc, se prohnala oblastí a způsobila významné škody na majetku. Ve městě Sulphur došlo k rozsáhlému zničení několika budov a poškození městské infrastruktury. V reakci na katastrofu vyhlásil guvernér Stitt stav nouze ve 12 okresech a plánuje navštívit postižené oblasti, uvádí zpravodajský server ABC 7.

Série bouří zasáhla také další státy, včetně Kansasu, Missouri, Arkansasu a Texasu, kde byly vyhlášeny varování před nebezpečným počasím a povodňové hlídky. Nejzávažnější situace panovala ve městě Holdenville v Oklahomě, kde tornádo připravilo o život dva obyvatele a čtyřměsíční dítě. Čtvrtá oběť byla zaznamenána poblíž města Marietta.

V neděli bylo ohroženo více než 47 milionů lidí

Meteorologická služba hlásila, že více než 47 milionů lidí v oblasti od východního Texasu až po horní údolí řeky Mississippi bylo v neděli ohroženo nepříznivým počasím. Mezi města nejvíce vystavená riziku patřily Dallas a Austin v Texasu, Oklahoma City a Tulsa v Oklahomě, Wichita a Topeka v Kansasu, uvádí zpravodajská stanice CNN.

Zdroj: ABC 7, CNN