Při útoku žraloka v Egyptě přišla turistka o ruku

Přidat na Seznam.cz

Na jedné z malebných pláží v Dahabu, na jihu Sinaje u Rudého moře, žralok napadl a vážně zranil 34letou ženu. Bezprostředně poté byla převezena do nedaleké nemocnice. V důsledku krutého útoku žena utrpěla úplnou amputaci levé ruky, píše deník Albawaba.

Turistka v Egyptě přišla o ruku při strašlivém útoku žraloka, údajně si ho spletla s tuňákem, píše deník Mail Online. Žena z Alexandrie byla pokousána při plavání s kamarádkou. Z moře byla zachráněna v bezvědomí a převezena do nemocnice. Její stav byl později popsán jako stabilizovaný. Video ukázalo dramatický okamžik její záchrany, když ji dopravovali do sanitky.

Egyptská ministryně životního prostředí Yasmine Fouadová, podnikla rozhodné kroky. Nařídila okamžité uzavření pláže, kde k útoku došlo a dala podnět k vytvoření komise. Hlavním úkolem je komplexně posoudit situaci a odhalit hlavní příčiny, které přispěly k tomuto šokujícímu útoku žraloka.

Podle zpráv se při dvouhodinovém pátrání s harpunami nepodařilo žraloka najít, přestože byl spatřen.

Není to první útok žraloka

Ve vodách u egyptského letoviska Dahab byl žralok spatřen již v srpnu, což tehdy vedlo k dočasnému zákazu koupání, ale od té doby byla pláž opět otevřena.

Útok na ženu následoval po červnovém incidentu, kdy 23letého ruského turistu v Hurghadě k smrti rozsápal žralok tygří. Podle jedné z teorií ho zabil dravec, který o rok dříve rovněž smrtelně napadl turisty.

Zdroj: Albawaba, Mail Online