Při ukrajinské ofenzivě zahynul další ruský generál, tvrdí vojenští blogeři

Přidat na Seznam.cz

V Záporožské oblasti na jihu Ukrajiny podle dostupných informacích zveřejněných na kanálu Telegram zemřel ruský generálmajor Sergej Gorjačev, náčelník štábu 35. kombinované armády.

S odvoláním na ruské internetové válečné komentátory o tom píší nejen ruská, ale především ukrajinská média. Podle ruského investigativního portálu Agosti se jedná o prvního ruského generála zabitého na Ukrajině za poslední rok. Gorjačev podle nepotvrzených zpráv zemřel v pátek při raketovém útoku, jak uvádí deník Lenta.

Několik ruských vojenských bloggerů uvedlo, že Gorjačeva zřejmě zabila raketa Storm Shadow, kterou Ukrajině dodala Velká Británie. Ruské ministerstvo obrany se ke zprávám o Gorjačevově smrti zatím nevyjádřilo.

„Po celý včerejší den, 12. června, zuřily prudké boje podél téměř celé linie dotyku skupiny Východ, zejména na takzvaném Vremivském výběžku,“ citovala Lenta ruského provojenského komentátora Jurije Kotenka na sociální síti Telegram. Rusko označuje jako Vremivský výběžek oblast na hranici Doněcké a Záporožské oblasti, pojmenovanou podle obce Vremivka, která leží na frontové linii.

V posledních dnech Ukrajina oznámila dobytí několika vesnic v této oblasti, uvádí deník Gazeta. Populární vojenský blogger označil generála za jednoho z nejchytřejších a nejefektivnějších vojenských stratégů, který spojuje maximální profesionalitu s osobní odvahou. Gorjačev dříve také velel ruským jednotkám v moldavském separatistickém regionu Podněstří.

Zdroje: Telegram, Lenta, Gazeta