Prezident Zelenskyj chce po vítězství nad Ruskem jet k moři a dát si pivo

Přidat na Seznam.cz

V pořadu amerického moderátora Davida Lettermana dále prohlásil, že chce být prezidentem Ukrajiny do konce války. Nad tím, co bude dál zatím nepřemýšlí. Sám je přesvědčen o tom, že válka skončí ve chvíli, kdy bude Putin po smrti.

„Až do našeho vítězství budu určitě prezidentem a pak si o tom ani netroufám přemýšlet. Nejsem na to připraven. Po našem vítězství chci jet hlavně k moři a dát si pivo, to chci hodně,“ řekl Zelenskyj v pořadu Svého dalšího hosta nemusím představovat na Netflixu.

Podle deníku Ukrajinskapravda se pořad natáčel před několika dny v prostorách kyjevského metra. V jednom okamžiku dokonce muselo být natáčení přerušeno kvůli leteckému poplachu. Zelenskyj dále podotkl, že by bylo nyní nezodpovědné říci, kdy válka skončí.

Podle jeho slov to ovšem bude ve chvíli, kdy Ukrajina získá zpět svou zemi a hranice, které uznává mezinárodní společenství. Válku by určitě zastavila smrt ruského prezidenta Vladimíra Putina. V tu chvíli by se ruská strana byla nucena zabývat domácí politickou situací.

Ukrajinský prezident v rozhovoru také popsal svůj každodenní program. Vstává v půl šesté ráno, pokud ho nevzbudí urgentní telefonát. Řízením války se zabývá každým dnem od probuzení až do pozdních večerních hodin, informuje Kyivindepedent. Děti s manželkou vídá výjimečně, ale jsou v neustálém telefonním spojení.

Zdroj: Ukrajinskapravda, Kyivindepedent