Prezident Petr Pavel zpřístupnil hrad. Vít Rakušan toho využil, aby si ještě rýpnul do Miloše Zemana

Přidat na Seznam.cz

Pražský hrad je důležitou a krásnou stavbou. V posledních letech šlo však o velice nepřístupné místo, a to kvůli mnohým bezpečnostním kontrolám. To však končí.

„Za poslední roky se Pražský hrad stal pro veřejnost téměř nepřístupným místem. Slíbil jsem, že udělám maximum, aby se občanům znovu otevřel,“ napsal Petr Pavel na svém Twitteru. Zároveň se pochlubil, že 17. dubna začali policisté a hradní personál odstraňovat bezpečnostní rámy.

Povinné kontroly, ponižující šacování, nahradí pouze namátkové prohlídky. „Dlouhé fronty jsou tak minulostí,“ slibuje si český prezident od provedených změn. Zároveň sdílel fotografii, na které se tři policisté za přítomnosti novinářských kamer s jedním takovým rámem tahají, aby jej odnesli pryč.

Nový Hrad, nový prezident

Toto rozhodnutí podpořil i ministr vnitra Vít Rakušan. „Miloš Zeman tvrdil, že bude prezidentem dolních 10 milionů,“ rýpnul si ještě do minulého prezidenta. „Pak se ale před lidmi na Hradě zavřel,“ pokračoval a dodal, že má radost, že může spolu s prezidentem Pavlem oznámit, že z Hradu zmizí zátarasy.

„Je konec s nedůstojným šacováním i hlavou státu, která se bála, že by nám mohla být ukradená,“ dodal ministr vnitra a naznačil tak, že jde také o změnu symbolickou. Na Hradě je podle něj nyní státník, který upřednostní své občany před svým vlastním bezpečím.

Zdroje: Petr Pavel, Vít Rakušan, redakce