Premiér Fico byl po pokusu o atentát propuštěn z nemocnice

Přidat na Seznam.cz

Slovenský premiér Fico, který byl vážně zraněn při atentátu, se zotavuje. Nyní byl propuštěn z nemocnice.

Podle informací, které poskytl deník SME, dospělo konsilium lékařů k závěru, že je již možné jej přeložit do domácí ošetřovatelské péče.

Dne 15.května byl premiér Fico těžce zraněn několika výstřely odpůrcem vlády, když vyšel ven, aby se připojil k čekajícím příznivcům po zasedání vlády v malém městě Handlová. Útočník, který byl bezprostředně po útoku zadržen, je v současné době ve vazbě. Při policejním výslechu 71letý muž svůj čin zdůvodnil nenávistí k Ficovi a jeho vládní politice. Fico se po útoku podrobil dvěma několikahodinovým operacím v nemocnici v Banské Bystrici.

O propuštění premiéra z nemocnice informovala zpravodajská televize TA3 s odvoláním na ředitelku kliniky Miriam Lapuníkovou. Ta již dříve oznámila, že 59letý Fico nebude převezen do jiné nemocnice, ale bude převezen do domácího ošetřování. Před komplexem domů v bratislavské vilové čtvrti, kde se nachází Ficův byt, byli rozmístěni policisté, kteří jej hlídají.

Poděkování řediteli nemocnice

„Chtěla bych proto upřímně poděkovat jemu, protože to byl disciplinovaný pacient, týmu našeho skvělého zdravotnického personálu za skvěle odvedenou práci, všem ozbrojeným složkám za profesionální přístup a všem lidem za silnou pozitivní energii, kterou nám poslali,“ uvedla ředitelka nemocnice Miriam Lapuníková, MBA, píše web Aktuality.

Místopředseda vlády Robert Kaliňák sdělil, že premiéra čeká extrémně dlouhý proces uzdravování. Fico je na cestě k uzdravení a začal opět jíst, řekl Kaliňák novinářům. Jeho rekonvalescence však bude trvat „extrémně dlouho, protože jeho zranění jsou velmi vážná“.

Zdroj: SME, Aktuality.