Požár v budově v Kuvajtu, zahynulo 49 lidí

Přidat na Seznam.cz

Úředníci uvedli, že počet obětí se může zvýšit, protože stav několika z více než 50 zraněných, kteří byli přijati do různých nemocnic, byl označen za kritický.

Indická vláda v rychlé reakci vyslala do Kuvajtu ministra zahraničních věcí Kirti Vardhan Singha, aby koordinoval s tamními úřady pomoc zraněným a včasnou repatriaci ostatků zabitých, píše web The Tribune.

Zdroje uvedly, že téměř všichni mrtví Indové pocházeli z Keraly. Požár vypukl v kuchyni v šestipatrové budově v oblasti Mangaf v guvernorátu Ahmadi na jihu Kuvajtu kolem 4:30 ráno, uvedli úředníci. Většina úmrtí byla způsobena vdechnutím kouře v době, kdy obyvatelé spali, a značný počet obyvatel byl evakuován, uvedli. Stavební firma NBTC Group si budovu pronajala pro ubytování téměř 200 pracovníků.

Jeho Výsost emír ze soucitu nařídil přípravu letadel k repatriaci těl zesnulých indických státních příslušníků zpět do jejich vlasti. Jako gesto hluboké soustrasti a podpory budou rodinám zesnulých vyplaceny finanční částky. Tuto směrnici potvrdil ministr vnitra šejk Fahd Al-Yousef v nedávném oznámení. První místopředseda vlády, ministr vnitra a ministr obrany šejk Fahd Al-Yousef oznámil, že úřady identifikovaly 48 těl, z nichž 45 je indické národnosti a 3 filipínské. Stále probíhají snahy o určení totožnosti zbývajícího těla, informuje deník Arab Times.

Premiér Narendra Modi oznámil, že bude vyplacena částka ve výši 2 milionů rupií (549 tis. Kč) rodinám Indů zabitých při požáru. „Mé myšlenky jsou se všemi, kteří ztratili své blízké a drahé… Indická ambasáda v Kuvajtu situaci bedlivě monitoruje a spolupracuje s tamními úřady, aby pomohla postiženým,“ řekl premiér Módí.

Zdroj: The Tribune, Arab Times.