Povodně německém Sársku: po záchranné akci zemřela žena

Přidat na Seznam.cz

Německo Záplavy v Sársku a Porýní-Falci si vyžádaly jeden lidský život. Při záchranné akci v Saarbrückenu byla zraněna žena, která později zemřela. Jak oznámilo město, 67letá žena zemřela v neděli večer v nemocnici.

Obrovské množství deště způsobilo v pátek a v noci na sobotu v Sársku a Porýní-Falci záplavy, sesuvy půdy a přetékání ulic a sklepů. V neděli se situace zpočátku zmírnila, ale později během dne opět místy vydatně pršelo. Meteorologové varují před novými bouřkami a velkým množstvím deště v nadcházejícím týdnu, uvedl deník BR 24 a ZDF.


Vozidlo záchranné služby srazilo 67 letou ženu

Podle města Saarbrücken srazilo v pátek ženu vozidlo záchranné služby. „Tato smutná zpráva mě hluboce zarmoutila.“ uvedl starosta města Uwe Conrad.

V neděli odpoledne způsobil silný déšť v porýnském městě Kirn záplavy a sesuvy půdy. Nejhůře byl postižen okres Sulzbach, uvedl policejní mluvčí. Četné sklepy a přízemí tam byly plné vody a bahna a čtvrť byla částečně neprůjezdná. Sesuv půdy také zablokoval silnici Bundesstraße 41, v důsledku čehož byla silnice dočasně uzavřena.

Německá meteorologická služba (DWD) v neděli varovala před nepříznivým počasím.

Zdroj: BR 24, ZDF