„Pouze běloši“: Technologická firma dostala pokutu za rasismus

Přidat na Seznam.cz

Technologická firma z Loudoun County v americké Virginii dostala pokutu, protože oznámila, že na otevřenou pozici hledá „pouze bílé“ kandidáty, píše portál Wtop news.

Podle ministerstva spravedlnosti Spojených států amerických byla nabídka firmy Arthur Grand Technologies Inc. zveřejněna a uváděla, že hledá „občany narozené ve Spojených státech (bílé), kteří žijí do 60 minut od Dallasu v Texasu“. Dále v nabídce práce ještě byla v závorce poznámka „don’t share with candidates“ (nesdílet s kandidáty – pozn. red.), takže přímo tyto instrukce se ke kandidátům dostat neměly.

„Je ostudné, že v 21. století zaměstnavatelé stále používají inzeráty „pouze pro bělochy“ a „pouze pro narozené v USA“, aby vyloučili jinak vhodné uchazeče o práci pouze kvůli barvě pleti,“ uvedla v prohlášení Kristen Clarkeová, asistentka generálního prokurátora z oddělení občanských práv ministerstva spravedlnosti. „Sdílím rozhořčení veřejnosti nad otřesným a diskriminačním zákazem společnosti Arthur Grand pro uchazeče o zaměstnání na základě občanského statusu, národnostního původu, barvy pleti a rasy.“

Podle dostupných informací serveru CBS News by měla společnost zaplatit občanskoprávní pokutu v přepočtu ve výši statisíců korun.

Zdroje: Wtop news, DOJ, CBS News