Potupné podmínky ruských odvedenců: Voják si stěžuje na ruskou vládu a ukazuje mokrou jámu, kde musí spát

Přidat na Seznam.cz

Okupační síly rozhodně nežijí v pětihvězdičkových hotelech. Ruský mobilizovaný voják ve Svatave si prohlíží improvizovaný příbytek, kde žije s ostatními vojáky a kritizuje ruskou vládu za to, že ho poslali na takové místo. Video zveřejnil a přeložil Dmitri z WarTranslated.

Všude je bláto a vlhko. Neustále něco kape, nevábný, zatuchlý brloh taky vypadá, že je plesnivý. Vojáci spí ve tmě, zimě a vlhkosti na karimatkách, daleko od domova, ze kterého je vyhnaly imperialistické ambice Kremlu.

„Všechny naše věci jsou tady a jsou úplně promočené. Není tu ani sporák,“ pokračuje voják se zoufalstvím v hlase. Diví se, jak mají v takových podmínkách bojovat a viní ruské velitele z toho, že je poslali do takové díry. „Teď už je jasné, proč smluvní profesionální vojáci utekli,“ odhalil dezerci v ruských řadách. Podle vojáka se v takových mokrých jámách nedá přežít dlouho.

Mají mokré šaty, studená chodidla, studené dlaně. „Zmobilizovali mě, sakra!“ stěžuje si. „Měl jsem normální práci, platil jsem daně, abych se nikdy nedostal do takových sraček. Abych věděl, že mě ochrání ruská armáda a policie. A teď jsem tady. Řekněte mi. Jak je to fér? Proč jsem krmil rodiny profesionálních vojáků, policii, státní úředníky, všechny státní funkce, jenom abych pak žil v téhle díře?“ pokládá jednu existenční otázku za druhou.

Voják se údajně nachází v okolí města Svatave. Ruské síly zde opevňují své linie proti ukrajinským operacím, uvedl Institut pro studium války.

Zdroj: Institut pro studium války, WarTranslated, redakce