Poslední setkání Putina a Prigožina. Putin na něj křičel tři hodiny, říká žoldák

Přidat na Seznam.cz

Po smrti velitele skupiny wagnerovců Jevgenije Prigožina začínají na povrch vyplouvat zajímavé informace. Jeden z žoldáků popisuje poslední setkání Prigožina s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Uvedl to německý server Frakfurter Rundschau.

Krátce po smrti Prigožina poodhalil jeden ze zasvěcených vojáků okolnosti, které doprovázely poslední setkání Prigožina s Putinem. Po neúspěšném pokusu o puč si ruský prezident předvolal odpovědné osoby do Kremlu a „tři hodiny na celou tu bandu řval“, uvedl nyní jeden z wagnerovců v rozhovoru pro zpravodajskou platformu Meduza.

Skutečnost, že pak bylo Prigožinovi umožněno bez problémů odejít, vedla k mylné domněnce, že je šéf skupiny wagnerovci v bezpečí. Podle výše citovaného člověka se jednalo ovšem o fatální omyl, citoval server HNA.

Podle ruských médií smrt Prigožina potvrdily provedené testy DNA. Případem se začala zabývat prakticky všechna světová média a začala spekulovat, že za událostí stojí Vladimir Putin. Ačkoliv přesné příčiny pádu letadla nejsou známá, tak s touto variantou kalkulují i severoamerická média.

Zdroje: Frakfurter Rundschau, hna.de