Portrétistka tvrdí, že Putin nepoužívá dvojníka

Přidat na Seznam.cz

Portrétistka Simeone Maliková z Bredfordu ve Velké Británii se rozhodla na základě dostupných záběrů zjistit, zda ruský prezident Vladimir Putin používá dvojníka. Studovala záběry z jeho veřejných vystoupení a tvrdí, že Putin je jen jeden a žádné dvojníky nemá, píše deník Mirror.

Simone Maliková z Bradfordu tvrdí, že ruský prezident žije, a jako důvod, proč si je téměř jistá, že nepoužívá dvojníka, použila drobné detaily na klíčových místech, jako je Putinův nos, uši a rty. Místo toho přičítá sedmdesátiletému Putinovi kulatější a baculatější vzhled jako příznak přirozeného stárnutí nebo zhoršeného zdravotního stavu.

Dvaačtyřicetiletá autorka, která své závěry učinila na základě Putinova vystoupení na Moskevské univerzitě minulý týden, uvedla: „Putin se v minulosti objevil na veřejnosti: Kolují zvěsti, že používá dvojníka nebo že je mrtvý.

„Ale na základě některých klíčových prvků si nemyslím, že byl použit dvojník. Poznávám vrásku na jeho uchu a velmi výrazný sklon rtů. U jeho rtů je vidět, že i v mládí se mu rty skláněly na levou stranu – když se usmívá, je vidět, že se mu obličej sklání na jednu stranu. Je to oblast, která se s věkem zhoršila, ale stále tam je.“ U jeho uší je jedna strana mírně silnější a také má v uchu rýhu. Když se podíváte na přirozené nebo průměrné lidské ucho, nemá tuto dodatečnou rýhu – to je pro Putinovo ucho určující.

„Stejný sklon má i jeho nos z bočního profilu. Každý úhel jeho obličeje v porovnání s mladším Putinem odpovídá.“

Myslím, že to byl vždycky on, pokud mi někdo neukáže jiný obrázek nebo video, kde vypadá jinak.“ Jeho obličej se dost změnil, dříve byl trochu protáhlejší a nyní je trochu kulatější s většími otoky. Ale to velmi odpovídá přirozenému stárnutí nebo skrytým zdravotním problémům, které by mohly přetrvávat. Jeho pleť vypadá trochu jinak, dřív měl více opálený obličej, ale teď už tolik ne. To může mít několik důvodů – opět stárnutí, zdravotní stav nebo třeba jen méně času stráveného na slunci.“ uvedla Simone, která nyní pracuje jako portrétistka.

Maliková je „superrozpoznávač“, tedy někdo, kdo má mimořádné schopnosti rozpoznávat obličeje, což je dovednost, která se nedá naučit. Agentura Super Recognisers International, která pracuje s lidmi, kteří mají tento dar, na svých internetových stránkách uvádí: „Superrozpoznávači jsou lidé s mimořádnou schopností rozpoznávat obličeje. Tuto schopnost nelze naučit – superrozpoznávači se tak rodí.“

Na konci loňského roku přitom přišel šéf ukrajinské rozvědky major Kyrylo Budanov s tvrzením, že Putin používá hned trojici dvojníků, kteří ho nahrazují na většině akcí, píše deník Dailymail. Prezident Volodymyr Zelenskyj pak v této souvislosti dokonce vyslovil myšlenku, že Putin může být možná již po smrti.

Zdroje: dailymail.co.uk, mirror.co.uk