Poplach v Brně. Policie evakuovala ukrajinský konzulát kvůli podezřelé zásilce

Přidat na Seznam.cz

Dnes dopoledne došlo k evakuaci ukrajinského konzulátu a přilehlých prostor, včetně mateřské školy. Na ambasádu dorazila zásilka, která byla typově podobná těm, které obdržely konzuláty ve Španělsku.

Policie za pomocí rentgenu provedla kontrolu zásilky. V té byla nalezena živočišná tkáň. Konkrétní informace policie nezveřejnila. Podle informací ČT24 se v zásilce našly zvířecí oči. Podobnou obálku dnes obdržely také jiné konzuláty napříč Evropou.

„Obálka neobsahovala nástražný výbušný systém. Nemáme žádné informace o tom, že by pracovníkům konzulátu či nejbližšímu okolí hrozilo nějaké nebezpečí, nicméně stále platí původně vyřčené varování o kontrole příchozí pošty konzulátů a zbrojních společností,“ uvedli policisté na Twitteru.

V tomto případě policejní pyrotechnici nenechali nic náhodě a před samotnou kontrolou nechali vyklidit nejbližší okolí. Nahrály tomu i události posledních dní, které se odehrály ve Španělsku. Zde byly zachyceny dopisové bomby. Jedna z nich dokonce vybuchla a lehce zranila jednu osobu.

Stejný typ zásilek byl zadržen také na velvyslanectví v Polsku, Maďarsku, Itálii a Rakousku. Odesílatel je z jedné stejné evropské země, ale o jakou jde, Policie ČR neupřesnila.

Zdroj: Policie ČR, ČT24