Polští pohraničníci žádají o dodatečnou vojenskou podporu na hranici s Běloruskem. Provokace z běloruské strany se stupňují

Přidat na Seznam.cz

Podle polské pohraniční stráže se stupňují zákroky běloruských pohraničníků proti polským hlídkám.

Polská pohraniční stráž žádá ministerstvo obrany o vyslání dalších vojáků na hranice kvůli provokacím ze strany Běloruska, které se vystupňovaly v pondělí 7. srpna. Tuto žádost vznesl vrchní velitel polské pohraniční stráže.

Oznámil to zástupce vedoucího polského ministerstva vnitra a správy Maciej Wonsik, informuje deník Onet. Podle něj migrační tlak na běloruské hranici stále roste. Poznamenal, že migranti přicházejí z více než 40 zemí.

„Na polsko-běloruské hranici jsme již zaznamenali tolik národností. Celá procedura nelegálního překročení hranice je organizována a kontrolována běloruskými službami,“ ujistil Wonsik.

Velitel pohraniční služby Tomasz Praga uvedl, že akce běloruských pohraničníků se stupňují. Každý den házejí na polské pohraničníky kameny, petardy, lahve a větve.

„Tato agrese je obrovská. Běloruská služba se ze služby, která má chránit státní hranici, změnila ve zločineckou organizaci, která organizuje nelegální migraci a má z ní obrovské zisky. Nic se tam neděje bez vědomí a souhlasu Minsku,“ řekl.

Připomeňme, že 6. srpna běloruská pohraniční stráž zinscenovala provokaci na hranicích Lotyšska. Pomohli několika nelegálním migrantům dostat se přes plot do země, psal deník TVN24.

Zdroj: TVN24, Onet