Policisté zastřelili vozíčkáře bez nohou, který se od nich snažil odplazit pryč

Přidat na Seznam.cz

USA – Poblíž Los Angeles policisté minulý týden zastřelili beznohého muže, který se snažil odplazit a vyhnout se zatčení. Jeho rodina chce vědět, proč ho policie musela zabít, uvedla CNN.

Smrt člověka s dvojitou amputací, kterého policie zastřelila v kalifornském Huntington Parku, vyvolala celonárodní protesty v USA proti použití síly vůči postižené osobě.

Podle policie postřelený Anthony Lowe pobodal jiného muže, což byl také důvod, proč se ho policisté snažili zatknout. Obětí pobodání byl 46 letý muž, který je nakonec stabilizovaný v nemocnici a čeká na operaci.

Během zatýkání se beznohý Anthony Lowe bránil policistům s nožem v ruce a snažil se odplazit pryč. Policisté muže pronásledovali a chtěli ho zadržet, ale když nereagoval na výzvy, policisté vypálili deset ran a Lowe na místě zemřel.

Rodina se zastřeleného muže se však nemůže se situací smířit.

„Chci dosáhnout pravdy a spravedlnosti, protože kdyby Anthonyho zastřelil kdokoli jiný, s tím, že je postižený, byl by teď ve vězení za vraždu,“ řekla matka Loweova patnáctiletého syna.

Televizní stanice NBC uvedla, že policie se odmítla vyjádřit ke smrti muže nebo sdělit, co se stalo před střetem, protože střelba je předmětem vyšetřování. Policisté, kteří stříleli a kteří nebyli veřejně identifikováni, byli až do výsledku vyšetřování postaveni mimo službu, uvedla policie ve svém prohlášení.

Zdroj: CNN, NBC