Policisté zachránili ženu pohřbenou zaživa. Hrob byl již zazděn

Přidat na Seznam.cz

BrazílieŠestatřicetiletá Brazilka, která byla napojena na drogový gang, byla pohřbena zaživa. Tento hrůzný čin měl být jejím trestem. Hrobníci pracující na hřbitově s hrůzou zjistili, že v jednom z výklenků jsou stopy krve a čerstvého betonu. Zavolali na pomoc policii, informuje deník Express.

Policisté ze státu Minas Gerais na východě Brazílie byli přivoláni na místní hřbitov ve městě Visconde do Rio Branco, kde zachránili zaživa pohřbenou ženu. Šestatřicetiletá žena ležela v zemi a výklenek hrobky byl zazděn. Policie sdělila, že se stala obětí úmyslného činu zločinecké skupiny, se kterou byla spojena. Oběť přiznala, že přišla o zásilku zbraní a drog, informuje také deník Westobserver.

„Jedná se o pomstu za to, že zmizely drogy uložené v domě ženy,“ uvedly zdroje z brazilské policie a upřesnily, že oběť skladovala také zbraně patřící gangu. Žena, která strávila v hrobě asi deset hodin, tvrdí, že si nepamatuje únos, ale pouze přepadení svého domu dvěma maskovanými muži. Vzpomíná si, že ji jeden z útočníků udeřil do hlavy, načež ztratila vědomí. Šestatřicetiletá žena prý byla doma se svým manželem. Muži se podařilo utéct, ona takové štěstí neměla.

Unesenou ženu pomohli zachránit hrobníci na místním hřbitově. Jeden z nich upozornil na stopy krve poblíž hrobu, který byl zasypán čerstvým betonem. Když na hřbitov dorazili policisté, uslyšeli volání o pomoc. Pomocí nářadí se jim podařilo rozbít čerstvě vyzděnou zeď a ženu zachránit.

Poté, co ji dostali z hrobu, nařídili četníci a vojenská policie pátrání po dvou členech zločinecké skupiny, kteří ženu pravděpodobně napadli a unesli. Podle policie jsou oba útočníci ve věku asi 20-22 let a pravděpodobně se skrývají ve státě Minas Gerais.

Zdroj: Express, Westobserver