Policie zastřelila podezřelého útočníka ve Wolmirstedtu, který pobodal několik lidí

Přidat na Seznam.cz

NěmeckoNedaleko Magdeburku muž nejprve zabil jednoho člověka a poté zranil další dva lidi na soukromé párty. Policie útočníka zabila.

Nejméně tři lidé byli napadeni na soukromém fotbalovém večírku nedaleko Magdeburku, dva z nich byli vážně zraněni. Nejdříve měl pachatel zabít muže na sídlišti. Poté, co útočník zaútočil i na policisty, policisté ho zastřelili. Podle informací zemřel na místě, píše deníkSpiegel.

Policie zasahovala v pátek večer kolem 21:30 v rodinném domě v Genossenschaftsweg ve Wolmirstedtu. Rodina pozvala pár známých na soukromé promítání mistrovství Evropy ve fotbale. Krátce po začátku promítání se na nádvoří objevil neznámý muž s nožem a okamžitě pobodal tři fotbalové fanoušky.

V tu chvíli poškození ještě netušili, že cizinec, který pobíhal po pozemku, napadl a zabil muže nožem jen o několik minut dříve v bytě na sídlišti. Po odchodu z bytu muž s nožem zřejmě pronikl přímo na pozemek na Genossenschaftsweg a fotbalové fanoušky bez rozmyslu pobodal.

Útočník zaútočil na policisty

Když policisté dorazili na místo, našli útočníka stát na ulici. Záchranáři se v té době již starali o zraněné. Náhle podle deníku Bild muž údajně zaútočil na policisty. „V důsledku toho byly použity střelné zbraně,“ řekla deníku policejní mluvčí.

Zda byl muž ozbrojen a zda jsou další zranění, mluvčí zpočátku nedokázala říci. Vyšetřování převzala Stendalská policie. 

Další informace o incidentu policie nezveřejnila s odkazem na probíhající vyšetřování. Tiskové oddělení policie v Magdeburgu nebylo v sobotu ráno k zastižení.

Zdroj: Bild Spiegel