Podezřelý z vraždy ukrajinské dívky zadržen v Praze

Přidat na Seznam.cz

Pražští policisté zadrželi muže moldavské národnosti, který byl hledaný německou policií pro podezření z vraždy devítileté ukrajinské dívky z Döbelnu.

Dle deníku iDnes státní zástupkyně v Chemnitzu, Ingrid Burghartová, uvedla, že podezřelý je moldavské národnosti. Německá média informovala, že se jedná o bývalého partnera matky zavražděné dívky. Pražská policie na sociální platformě X sdělila, že kriminalisté z 1. oddělení KŘP hl. m. Prahy a pražské cizinecké policie nyní komunikují s německou policií.

Moldavský státní příslušník je důvodně podezřelý z násilné vraždy devítileté dívky z Döbelnu. Podezřelý byl zadržen v 10:15 v pražské restauraci. Saská policie na sociální síti X uvedla, že čeští policisté podezřelého zadrželi díky tipu a že dotyčnému je 36 let.

Pátrání trvalo více než týden

Dívka, kterou německá média identifikují jako Valerii, zmizela 3. června cestou do školy. Po více než týdenním pátrání se v úterý našlo její tělo v lese u saského města Döbeln, který leží nedaleko Drážďan. Vyšetřovatelé uvedli, že se stala obětí trestného činu, ale nebyla sexuálně zneužita.

Podle deníku Bild zaznamenala bezpečnostní kamera podezřelého v den zmizení poblíž místa činu. Jeho mobilní telefon se údajně přihlásil do sítě právě ve městě Döbeln. Navíc v den zmizení, kolem 9:40, napsal muž zprávu matce dívky a žádal ji o rychlou odpověď.

Saský portál Sächsische uvedl, že kvůli strachu z vraha na svobodě místní obyvatelé v Döbelnu nepouštěli své děti ven. Starosta Döbelnu, Sven Liebhauser, uvedl: „Je to opravdu úleva, že údajný pachatel byl dopaden. Stále čekáme na potvrzení. Pokud to bude on, doufáme, že bude co nejrychleji postaven před soud.“

Česká policie jméno zadrženého neoznámila. Spojení s případem Valerije ale nevyvrátila. „Nemůžeme to oficiálně potvrdit,“ řekl mluvčí policie Richard Hrdina pro TN.cz. „Momentálně probíhají úkony trestního řízení a další informace nebudeme poskytovat, řeší to německá policie,“ dodal. Podle mluvčího je muž nyní v Praze a s německou stranou se řeší jeho předání.

Zdroj: iDNes, TN.cz.