Po útoku nožem na francouzské škole jeden mrtvý a dva těžce zranění

Přidat na Seznam.cz

Francie – Na střední škole v severovýchodní Francii ve městě Arras došlo v pátek k útoku nožem, ubodána byla učitelka, dvě dospělé osoby byly těžce zraněny. O události informuje deník France 24 a BBC.

K útoku podle BBC došlo kolem 11:00 dopoledne. Svědci tvrdí, že během útoku křičel „Alláhu Akbar“ nebo „Bůh je největší“.

Dvacetiletý útočník je již ve francouzském národním registru znám, je zapojen do radikálního islámu. Proto se zahájilo vyšetřování pro podezření z teroristického útoku.

Muž čečenského původu je údajně bývalým studentem školy. Podezřelého policie zadržela, stejně jako jeho sedmnáctiletého bratra, který se nacházel poblíž jiné školy. Orgány tvrdí, že situace je nyní pod kontrolou.

Francouzský prezident Macron navštívil školu hned po útoku. Kolem školy byl vytvořen velký bezpečnostní kordon, kde byla nasazena policie, hasiči a záchranné služby.

Deník France 24 zmiňuje, že Francie od roku 2015 čelila několika útokům islamistických extremistů, včetně sebevražedných a střelných útoků v listopadu 2015. Tehdy se k nim přihlásil Islámský stát, bylo zabito 130 lidí.

Zdroj: France 24, BBC