Po třech letech Biden uznal svou vnučku. Sedmé vnouče musely potvrdit testy DNA

Přidat na Seznam.cz

Po lavině kritiky a dlouhých měsících vyhýbání se tomuto tématu se Joe Biden (81 let) rozhodl přiznat páté dítě svého syna Huntera Bidnea (53 let). V oficiálním prohlášení přiznal své sedmé vnouče, jehož příbuzenský vztah ke klanu Bidenů musely potvrdit testy DNA, informuje deník The Guardian a deník ABCNEws.

Americký prezident v pátek poprvé veřejně přiznal své sedmé vnouče, čtyřletou holčičku, kterou jeho syn Hunter počal s Lunden Robertsovou z Arkansasu v roce 2018. „Náš syn Hunter a matka Lunden, příslušnice námořnictva, pracují na vztahu, který je v nejlepším zájmu jejich dcery, a do budoucna co nejvíce zachovávají její soukromí,“ sdělil Joe Biden v prohlášení. „Toto není politická záležitost, ale rodinná záležitost. Jill a já chceme jen to nejlepší pro všechna naše vnoučata…“ dodal.

Prezidentovi trvalo dlouho, než dítě poznal. Otcovství Huntera Bidena bylo určeno pomocí testů DNA v březnu 2020 poté, co ho Robertsová zažalovala o výživné. Prezidentův syn ve svých pamětech z roku 2021 setkání se ženou přiznal, nicméně vysvětlil, že to spadá do doby jeho drogové závislosti a on si na to nepamatuje.

Navy je pátým dítětem Huntera Bidena. Kontroverzní třiapadesátiletý muž má tři děti s bývalou manželkou Kathleen Buhleovou (53) a tříletého syna Beaua se současnou manželkou Melissou Cohenovou (35).

Zdroj: The Guardian, ABCNEws