Po sobotním ruském útoku na supermarket se stavebními potřebami v Charkově vzrostl počet obětí na 14

Přidat na Seznam.cz

Během sobotního ruského náletu na hypermarket se stavebními potřebami v Charkově přišlo o život minimálně 14 osob a dalších čtyřicet bylo zraněno, oznámil prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém videoposelství. Místní správce Oleh Syněhubov původně upozornil na 16 obětí, ale později tuto bilanci upravil na 14. Další útok v centru města zranil 25 lidí a ruské ostřelování Charkovské oblasti pokračuje, informoval server Meduza.

Jedna oběť byla hlášena z obce Bohuslavka v Izjumském okrese, kde zemřela sedmašedesátiletá žena a další civilisté byli zraněni. Další oběti byly hlášeny v obci Starycja. Pátrání po pohřešovaných osobách stále probíhá, přičemž podle prokuratury je nezvěstných sedm lidí. Ukrajinský prezident odhadl, že v době útoku mohlo být v hypermarketu přes 200 osob, píše deník ABCnews.

Starosta Charkova označil útok za jasný terorismus a zdůraznil, že město je cílem ruských útoků od začátku invaze. Ukrajinští vojáci však na začátku ofenzívy v září 2022 Rusy vytlačili z většiny Charkovské oblasti. Rusko v posledních měsících zintenzivnilo vzdušné útoky na region a obnovilo pozemní ofenzivu na severu.

Další oběti byly hlášeny z Doněcké oblasti, kde zahynulo několik osob a další utrpěli zranění. Ruské ostřelování postihlo také Cherson na jihu země.

Zdroj: Meduza, ABCnews