Po ruském raketovém útoku na východě ukrajinského města Pokrovsk zemřelo 7 lidí, mezi více než 30 zraněnými byly i dvě děti

Přidat na Seznam.cz

Město Pokrovsk bylo zasaženo dvěma raketami, druhá byla vyslána během záchranných akcí po prvním útoku. Důsledkem jsou desítky zraněných, to včetně policistů a záchranářů. Mezi zraněnými civilisty byly také dvě děti, píše deník TSN.

Pokrovsk se nachází přibližně 70 km severozápadně od města Doněck, které je pod kontrolou ruských sil. Před konfliktem v něm žilo okolo 60 000 obyvatel.

Podle BBC při prvním úderu zemřelo pět civilistů, při druhém nepřežil úředník záchranné služby a voják. Zničeny nebo poškozeny byly také budovy jako soukromé domy, administrativní budovy, stravovací zařízení nebo hotel.

Další ruské bomby dopadly na soukromé domy v Charkovské oblasti. Minimálně dva civilisté byli zabiti a pět lidí bylo zraněno. Pokrovsk je ve válečném stavu a nebezpečí pro civilisty přetrvává. Ruská naváděná bomba také zasáhla transfuzní centrum, zabila dva lidi a další zranila.

Ukrajina se snaží znovu získat území obsazené Ruskem, ale dosáhla pouze malých úspěchů. Nedávné útoky na ruské lodě v Černém moři zvýšily rostoucí napětí.

Zdroj: BBC, TSN