Po Putinově projevu nikdo netleskal. Putin se ztratil bez podání rukou v zákulisí

Přidat na Seznam.cz

Po skončení Putinova projevu při slavnostním předávání pověřovacích listin velvyslanců v Kremlu nikdo netleskal, informuje Anton Geraščenko, poradce ministra vnitra Ukrajiny.

Ruský diktátor sebevědomě přednášel svůj projev. Když domluvil, tak očekával, že jeho slova sklidí potlesk. To se však nestalo. Diktátor chvíli nervózně postával u řečnického pultu, přehoupl se ze strany na stranu, a pak odešel do zákulisí bez podání ruky a vymluvil se na covid-19.

K nepříjemnému incidentu došlo v Alexandrově sále Velkého kremelského paláce, kde se konal ceremoniál přijímání diplomatických pověřovacích listin od 17 nových zahraničních velvyslanců.

Sjezd velvyslanců

Někteří velvyslanci zastupují země a území, které jsou vůči Rusku nepřátelské. Je to například velvyslankyně USA Lynne Tracyová. Do této funkce byla schválena v prosinci 2022 a stala se první ženou v čele americké diplomatické mise v Rusku, informovala ruská agentura TASS.

Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili také diplomaté Jacob Henningsen z Dánska a Robert Kvile z Norska a Roland Galharague z EU. Přítomní byli rovněž velvyslanci Abcházie, Bruneje, Guinejské republiky, Hondurasu, Zimbabwe, Iráku, Kambodže, Mexika, Ománu, Paragueaye, Severní Makedonie, Sýrie a Rovníkové Guineje.

Putin rovněž přijal pověřovací listiny od diplomatů ze tří arabských zemí – Iráku, Ománu a Sýrie.

Zdroje: Anton Geraščenko, TASS, redakce