Po hledaném muži se slehla zem, kriminalisté jej objevili až po dlouhých 18 letech. Nepomohlo mu ani několik falešných identit

Přidat na Seznam.cz

Praha – Před několika týdny se povedlo detektivům objasnit případ muže, který byl v celostátním pátrání za hospodářskou trestnou činnost už od roku 2005. O jeho dopadení informuje Policie ČR.

Muž byl souzen za rozsáhlou hospodářskou činnost, za trestné činy podvod a neoprávněné podnikání. V letech 2004 a 2005 svým „podnikáním“ podvedl 160 lidí, které připravil o bezmála 90 milionů korun.

Před několika týdny na něj přišli detektivové, kteří mají na starost hledané a pohřešované osoby. V rámci pátrání po jiné osoby získali několik neověřených poznatků k hledané osobě. Ty byly prověřováním potvrzeny jako pravdivé a navíc bylo zjištěno, že muž využívá falešných identit. Kromě toho se zjistilo, že se pohybuje na území hlavního města Prahy, v Jihočeském a Středočeském kraji. Na základě těchto skutečností byl muž v uplynulých dnech zadržen. Po dlouhých 18 letech skončil ve vězení.

Při výslechu muž uvedl, že z několikamilionové částky už mu nic nezbylo. Spoustu peněz půjčil a nevrátily se mu zpátky, byl tak nucen chodit do práce. Byl odsouzen ke 12 letům odnětí svobody, svůj trest si již odpykává za mřížemi.

Zdroj: Policie České republiky