Písničkář Jaromír Nohavica se lidem začíná jevit jako proruský aktivista. Jak dlouho ho ještě bude chránit svoboda slova?

Přidat na Seznam.cz

Písničkář Jaromír Nohavica se stal středem zájmu, když se přestal bát dávat najevo své názory, které jdou mnohdy proti proudu.

Ve své nejnovější písničce s názvem Počkáme, co řekne promítá smutný pohled na současnou politickou scénu a situaci naší země. ČR představuje jako stát, který ztratil vlastní suverenitu a stal se pouhou americkou kolonií… Alespoň tak to vidí někteří na sociálních sítích, kde se píseň hojně sdílí.

Píseň je krátká, jednoduchá, a hlavně si dělá legraci (nebo poukazuje na fakt), že USA se až příliš vměšuje do našeho evropského života a snaží se řídit svět, jak to ukazuje v mnohých ze svých filmů.

Ovšem Jaromír Nohavica nejspíš zašel v tomto případě až příliš daleko. Není to totiž jeho první škraloup. Dokonce podle magazínu Refresher odmítl odevzdat i Puškinovu medaili, kterou získal přímo od prezidenta Putina. Sice se ospravedlňuje, že ji získal za hudbu, a nikoliv za politiku, ale lidem začíná docházet trpělivost a média o něm začínají mluvit jako o kontroverzním zpěvákovi, který si kazí pověst.

Fotografie, na které si Jaromír Nohavica podává ruku s Putinem, je prý jen kapkou v moři. Podle příspěvku na sociálních sítích se fotografoval i s extremistou Lubomírem Volným, opakovaně byl viděn i s Tomiem Okamurou a vystupoval na předávání Krameriových cen, které prý vedou známé postavy dezinformační scény.

Podle některých Jaromír Nohavica klesl až na samotné dno, a někteří se drží jeho názorů a jsou toho názoru, že on jediný se nebojí říct pravdu nahlas. Jak to vnímáte vy?

Zdroj: Facebook, Refresher