Petr Pavel hovořil s předsedkyní Evropského parlamentu. Chce aby Česko v EU hrálo aktivnější roli

Přidat na Seznam.cz

Petr Pavel navštívil Brusel a setkal se s významnými představiteli EU i NATO. S radostí jej přivítala i předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsola. Oba vysoce postavení si padli do oka.

„Předsedkyni jsem ujistil, že Česká republika je připravena hrát v evropských záležitostech mnohem aktivnější roli,“ napsal Petr Pavel na svém oficiálním Twitteru a přesvědčil tak českou i mezinárodní veřejnost, že doby, kdy měl český prezident spíše vlažnější přístup k EU a NATO, jsou dávno pryč.

„Máme co nabídnout, umíme pojmenovat problémy a dokážeme navrhnout řešení. Podporuji postup Čechů na klíčové pozice v EU, abychom tento konstruktivní přístup udrželi i nadále,“ dodal prezident a pokusil se tak rozptýlit obavy některých odpůrců Evropské unie. Pokud se stane to, co Petr Pavel navrhuje, tak Česká republika nebude pouze někým, kdo tancuje, jak Brusel píská. Češi budou právě tuto písničku, podle které se legislativy hýbou, utvářet.

Petr Pavel svým vystupováním a svými proevropskými a prozápadními názory zapůsobil i na ostatní vysoce postavené představitele. „Česká republika je zemí, která nám dává naději. Váš boj proti populismu, dezinformacím a tomu, co je správné, je pro nás inspirací,“ napsal Jüri Laas, mluvčí předsedkyně Evropského parlamentu.

„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že něco má smysl bez ohledu na to, jak to dopadne,“ citovala předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsola Václava Havla a sdílela společnou fotografii s Petrem Pavlem.

Zdroje: Petr Pavel, Jüri Laas, Roberta Metsola