Peskov: Volby v Rusku se nemusí konat, Putin stejně vyhraje

Přidat na Seznam.cz

Tiskový tajemník prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov uvedl, že Vladimir Putin bude v prezidentských volbách znovu zvolen s výsledkem více než 90 % hlasů, uvedl deník The New York Times.

„Naše prezidentské volby nejsou stoprocentní demokracií, je to nákladná byrokracie. Putin bude příští rok znovu zvolen s více než 90 % hlasů,“ řekl Peskov o prezidentských volbách a odhalil tak, v jakém stavu je vlastně ruská demokracie jako taková.

Později se Peskov v komentáři pro RBC pustil do amerických novinářů, prý si jeho špatné výroky schválně špatně vyložili. „Volby jsou sice podmínkou demokracie a Putin se rozhodl je uspořádat, teoreticky se ale ani nemusí konat. Protože už teď je zřejmé, že Putin bude zvolen. To je můj naprosto osobní názor, oni to ale překroutili…“ snažil se Peskov vysvětlit situaci v rozhovoru pro ruský server RBC.

Prezidentská kampaň v Rusku

Nedávno bylo oznámeno, že v Rusku se informační prostor připravuje na zahájení rozsáhlé prezidentské volební kampaně. Ruští blogeři, kteří aktivně spolupracují s Kremlem, dostali příkaz, aby méně mluvili o válce s Ukrajinou a věnovali se více pozitivům, uvádí agentura Unian.

Zdroje: The New York Times, RBC, Unian