Pes po autonehodě uběhl 6 kilometrů a zavolal pomoc svému pánovi

Přidat na Seznam.cz

USAV americkém státě Oregon zachránil pes svého majitele, který se zranil při autonehodě. Překonal téměř 6,5 kilometru, aby přivolal pomoc. Informoval o tom deník The Guardian s odvoláním na prohlášení šerifa okresu Baker v Oregonu.

Začátkem června opustil muž jménem Brandon Garrett se svými čtyřmi psy tábor, který si jeho rodina zřídila v pohoří Wallowa. Muž ztratil kontrolu nad vozem v ostré zatáčce a vyletěl z náspu.

Jeden z jeho mazlíčků běžel téměř 6,5 kilometru zpět do tábora. Výskyt psa vyvolal v rodině obavy o Brandona, a tak začali pátrat a druhý den ráno našli mužovo auto v potoce, píše server SpotMedia.

Brandonova rodina se k autu nemohla dostat vlastními silami, protože spadlo do strmé křovinaté rokle. Přijela záchranná služba a pomocí motorových pil uvolnila cestu pro pátrací a záchranné operace.

Muž byl nalezen živý, ale zraněný téměř 90 metrů od auta, spolu s dalšími třemi psy. „Když se k němu tým dostal, naložil a upevnil muže na záchranná nosítka. Připojili ho k lanovému systému a vyzdvihli ze strže,“ uvedl úřad okresního šerifa.

Brandonovi byla na místě poskytnuta první pomoc a byl letecky přepraven do zdravotnického zařízení.

Zdroj: SpotMedia a The Guardian