Pentagon: Válka na Ukrajině potrvá další dva až tři roky. Rusko ale nezíská žádná významná vítězství

Přidat na Seznam.cz

Měla to být rychlá operace. Rusové počítali, že jim potrvá tři dny, než získají Kyjev. Válka však trvá už více než rok a její konec je v nedohlednu. Konflikt může trvat ještě několik let, prohlásil představitel Pentagonu Colin Kahl, informoval deník Ukrainska Pravda.

Náměstek amerického ministra obrany Kahl nevylučuje, že válka na Ukrajině může trvat ještě další dva až tři roky. „Protože neznáme přesnou trajektorii konfliktu. Může to skončit za šest měsíců, nebo za dva či tři roky,“ řekl během zasedání Výboru pro ozbrojené služby.

Podle Kahla však prezident Spojených států amerických Joe Biden řekl, že USA podpoří Ukrajinu tak dlouho, dokud to bude nutné. Kromě toho také přiznal, že Ukrajina je závislá na pomoci USA i ostatních zemí, které stojí na straně Ukrajiny.

Americké Ministerstvo obrany se zase domnívá, že v blízké budoucnosti může dojít k výměně malých částí území, ale neočekává se, že by Rusko dosáhlo významného pokroku při postupu přes Ukrajinu, informuje server European Pravda.

Zdroje: Zasedání Výboru pro ozbrojené služby, Ukrainska Pravda, European Pravda