Pentagon reaguje na manévry lodí ruského námořnictva na Kubě, ukazují záběry

Přidat na Seznam.cz

Navzdory tvrzením amerických diplomatů, že ruská vojenská cvičení nejsou hrozbou, se americká armáda projevila jako mimořádně znepokojená manévry lodí ruské Severní flotily v Karibiku. Mezi plavidly, jež se cvičení účastní je fregata Admirál Gorshkov, tanker, remorkér a také jaderná ponorka Kazan nové třídy Jasen-M, píše deník Reporter.

Americká letadla nyní bedlivě sledují oblast, kde ruská flotila provádí své manévry. Hlídky zajišťují protiponorkové letouny P-8A Poseidon, vrtulníky a bezpilotní průzkumné prostředky amerického letectva vybavené opticko-elektronickými, radary a elektronickým průzkumem, informuje ruský portál VM.ru.

Na západních sociálních sítích nyní koluje video, které údajně zachycuje reakci Pentagonu na ruská námořní cvičení. Z videa vyplývá, že USA dokonce nasadily svůj bombardér B-2 Spirit využívající technologii stealth. Washington však krátce před začátkem cvičení prohlásil, že jim nepřikládá velký význam a nepovažuje je za hrozbu americké národní bezpečnosti. Nervózní reakce americké armády však zjevně naznačuje opak.

Zdroj: Reporter, VM.ru