Pečovatel sexuálně zneužíval dementní seniorky v pečovatelském domě. Vše si nahrával

Přidat na Seznam.cz

Německo Je nemožné si představit, jaké peklo zažívali pacienti jednoho pečovatelského domu v Ennepetalu na západě Německa. Starší a nemocné ženy byly údajně po léta sexuálně zneužívány 51letým pečovatelem. Pravda o zvrhlíkovi vyšla najevo náhodou, píše deník Puls24.

Oběťmi Torbena S. byly zranitelné, nemocné a demencí postižené starší ženy. Muž je údajně roky zneužíval a své jednání si natáčel.

Podle portálu deníku Bild se počet možných obětí zvýšil z původně uváděných devíti na devatenáct.

„Rozsah vyšetřovatele šokoval: dosud bylo identifikováno 19 obětí. Některé z nich již zemřely,“ píše portál. Ne všechny pevné disky zabavené při prohlídce byly prozkoumány a oběti identifikovány.

„Počet se může ještě zvýšit, policie a státní zástupci jsou si tím jisti,“ uvádí Bild.

Na případ se přišlo náhodou. Kolegyně přistihla Torbena S. nahého v pokoji jedné z obyvatelek domu 30. června ve 4.45 ráno, když se nad ní muž skláněl.

„Ve vyšetřování hraje roli i anonymní dopis na policii,“ píše deník Bild.

Dům v Ennepetal-Voerde v Severním Porýní-Vestfálsku má necelou stovku míst. Údajné oběti nemohou být kvůli svému postižení vyslechnuty, uvedlo státní zastupitelství. Dodalo, že zatím neexistují žádné informace o tom, že by nahrávky byly přenášeny nebo zveřejněny na internetu.

Zatím není jasné, jak často pečovatel obyvatele s těžkou demencí zneužíval – obviněný od svého zatčení 13. července mlčí. Je držen ve vazbě ve Wuppertalu.

Zdroj: Bild, Puls24