Pátrání po únosci na Kladensku: Muž násilím naložil ženu do auta a ujel

Přidat na Seznam.cz

Ve středu večer kolem 20:30 se v ulici Huťská odehrál incident, který vyvolal celostátní pátrání. „Kladenští policisté pátrají po pohřešované Aleně Budíkové, kterou měl proti její vůli a násilím naložit do svého vozidla Škoda Fabia červené barvy, registrační značky 2SH 4655 její bývalý partner Michal Luknár a odvézt neznámo kam,“ informovala mluvčí policie Barbora Schneeweissová.

Podle svědků mělo celému jednání Luknára předcházet fyzické napadení Budíkové. Hledaný muž je asi 180 cm vysoký, má šedé oči a krátce střižené vlasy tmavé barvy. Byl oblečen do černého trička, tmavých šortek a na hlavě měl uvázaný černý šátek. Pohřešovaná Budíková je asi 165 cm vysoká, má delší černé vlasy a světle hnědé oči. Byla oblečena do černobílé teplákové soupravy a měla černé tenisky, informují Novinky.cz.

Pátrání je v plném proudu. Desítky policistů, psovodi i vrtulník se snaží najít zmizelou ženu a jejího únosce. Policisté nicméně nevylučují, že Luknár může být ozbrojen nožem a tedy nebezpečný. „Pokud ho uvidíte, rozhodně se ho nesnažte sami zastavit a neprodleně kontaktujte linku 158,“ vyzývá Policie ČR na svém Twitteru. Policie zároveň vyzývá veřejnost, aby jakékoliv informace o pohřešované ženě, muži nebo vozidle rychle nahlásila. „Pokud jste si hledaného vozidla, muže nebo pohřešované ženy všimli nebo víte, kde by se v současné době mohli nacházet, ozvěte se nám, prosím, na linku 158,“ dodala Schneeweissová.

Zdroj: Novinky.cz, Twitter