Papež František poslal slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové dopis kvůli Fica

Přidat na Seznam.cz


Papež František zaslal dopis slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové, v němž vyjádřil solidaritu se Slovenskem. Modlí se za uzdravení postřeleného premiéra Róberta Fica.
Píše, že smutnou zprávu o útoku na slovenského premiéra přijal s bolestí, informuje SME.sk a portál Církev.

Papež František v pátek zaslal dopis slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové, v němž vyjádřil svou blízkost a solidaritu se Slovenskem v souvislosti s vraždou slovenského premiéra Roberta Fica. Píše, že smutnou zprávu o útoku na slovenského premiéra přijal s bolestí. Informoval mluvčí paní prezidentky Martin Strižinec.

„Odsuzuji tento zbabělý násilný čin a ujišťuji Vás o svých modlitbách k Pánu za brzké uzdravení a zotavení pana premiéra. Rád bych také vyjádřil svou blízkost a solidaritu slovenskému národu v této těžké chvíli. Vzývám na něj požehnání Všemohoucího, aby ve vaší zemi zavládla jednota a mír,“ napsal papež.

Zdravotní stav premiéra Roberta Fica je po středečním (15. května) atentátu nadále vážný. V pátek se premiér podrobil dalšímu chirurgickému zákroku, při kterém mu byla odstraněna nekrotická tkáň ze střelného poranění. Nadále zůstává na oddělení ARO v Rooseveltově nemocnici v Banské Bystrici.

Zdroj: Církev, SME.sk