Opilý Putin se skleničkou v ruce: „Útoky na Ukrajinu budou pokračovat. Ukrajinci si začali.“

Přidat na Seznam.cz

Putin tvrdí, že Rusko zasáhlo ukrajinskou energetickou infrastrukturu v reakci na teroristický útok na krymském mostě. Při setkání s účastníky slavnostního vyznamenání Hrdinů Ruska v Kremlu zdůraznil, že údery zahájila ukrajinská strana. Přitom se opilecky kýval s číší alkoholu v ruce, informoval ruský server ZvezdaNews.

Prý jsou na vině Ukrajinci

Přiznal, že Rusko cíleně útočí na energetickou infrastrukturu. Podle něj jde však o opodstatněnou reakci poničení krymského mostu. Ukrajince viní také za poškození elektrického vedení v kurské jaderné elektrárně.

Bylo to 10. října, kdy Putin prohlásil, že Rusko provedlo údery na ukrajinská vojenská, komunikační a energetická zařízení. Varoval, že pokud budou pokračovat pokusy o teroristické útoky na ruském území, tak budou reakce Kremlu tvrdé a nemilosrdné.

Ukrajince obvinil z genocidy za to, že nedodávají vodu milionu lidí v Doněcké oblasti. Západu vyčítá to, že o nedostatku vody v Doněcké oblasti se nemluví, že je o tom ticho. „A sotva co my provedeme odvetný útok, tak to zatřese celým vesmírem. To nám ale nezabrání v dosažení našich cílů,“ prohlásil. Celý projev přeložil a nahrál Dmitri z WarTranslated.

Megalomanská chlouba Ruské federace

Po anexi Krymu v roce 2014 byl mezi Ruskem a Ukrajinou postaven most dlouhý 19 kilometrů. Je to nejdelší most v Evropě. Spojoval Rusko a Krym a kromě civilní přepravy byl využíván také k transportu vojenské techniky a munice.

8. října 2022 brzy ráno byl most poničen výbuchem. Dva jízdní pruhy se zřítily do vody. Most byl rovněž značně poškozen požárem železničních cisteren. Rusové v prosinci 2022 dokončili opravu mostu a zprovoznili tak všechny jízdní pruhy. Je to tak velký úspěch pro Putinův režim, že sám diktátor jel most navštívit, jak informoval oficiální web Kremlu.

Kromě toho, že je most užitečný, je obrovský kolos symbolem stavitelského umu a velikosti Ruské federace. Aspoň v očích Putina. Pro Ukrajince jde o spojovací článek mezi jejich zemí a ruským agresorem a proto bylo v jejich zájmu, aby ten článek byl přerván co nejsurovějším způsobem.

Zdroje: ZvezdaNews, Kreml, Dmitri (WarTranslated), redakce