Olympijské hry a 77. ročník Filmového festivalu v Cannes. Olympijský plamen se 21. května na červeném koberci filmových hvězd

Přidat na Seznam.cz

Setkání kultury a sportu. Na francouzském azurovém pobřeží se protnou dvě akce s mezinárodním ohlasem. Olympijský oheň vynese 21. května po schodech Filmového festivalu v Cannes francouzský paralympionik Arnaud Assoumani, informuje o tom francouzský denník Le Figaro. Festival filmů začíná v úterý 14. května a končí 25. května.

Podle prezidentky festivalu Iris Knoblochové bude festival připomínat „sto let účasti na olympijských hrách, které zanechaly nesmazatelnou stopu ve francouzské i evropské kolektivní paměti“. Dne 21. května se uskuteční promítání dokumentárního filmu Mickaëla Gamrasniho“Olympiques! La France des Jeux“.

Na festivalu se představí francouzští olympijští a paralympijští vítězové jako David Douillet, Guy Drut, Jean Galfione, Céline Gerny, Laura Flessel, Laure Manaudou a Cédric Nankin.

Olympijský oheň se pak vrátí do Cannes znovu 18. června v rámci svého turné po Francii organizovaného před konáním Olympijských her v Paříži (26. července – 11. srpna).

Na francouzskou půdu pochodeň dorazila z Řecka 8. května na palubě lodi Belem po 12 dnech plavby Středozemním mořem, dodává největší pařížský denník Le Parisien.

Zdroj: Le Parisien, Le Figaro