Olomoucký letní tábor byl ukončen, na vině jsou zažívací potíže dětí. V kraji jsou další dva pod dohledem hygieny

Přidat na Seznam.cz

V Olomouckém kraji byl předčasně ukončen jeden z dětských táborů kvůli zažívacím potížím dětí. Hygienici zaznamenali podobné problémy také na dalších dvou táborech a jedné krátkodobé akci. Na jednom z táborů byla kvůli nedostatkům ve stravovacím provozu uložena pokuta 1 000 Kč. Kontroly na ostatních táborech však žádné problémy neodhalily, uvádí deník Náš Region.

Do konce července provedli hygienici celkem 54 kontrol dětských táborů a zotavovacích akcí, kterých bylo ohlášeno celkem 104 ve 149 turnusech, s účastí 9 351 dětí. Krátkodobých akcí s menším počtem účastníků bylo letos oznámeno 20 ve 29 turnusech s účastí 678 dětí.

Ředitelka Olomoucké krajské hygienické stanice Lenka Pešáková uvedla, že provozovatelé většinou přistupují k pořádání těchto akcí velmi zodpovědně, a tak lze hodnotit jejich dosavadní průběh v Olomouckém kraji jako klidný, píše deník Hanácká Drbna.

V porovnání s loňským rokem, kdy bylo ohlášeno 111 táborů ve 159 turnusech s účastí 9 924 dětí a 18 krátkodobých akcí ve 22 turnusech s účastí 499 dětí, se situace nezměnila výrazně. Loňské kontroly hygieniků proběhly bez problémů, avšak jeden z táborů musel být předčasně ukončen kvůli nepříznivému počasí.

Zdroj: Náš Region, Hanácká Drbna