Okamura se tvrdě pustil do Babiše. Šéf hnutí ANO o něm prý šíří lži a pomluvy

Přidat na Seznam.cz

Tomio Okamura se na svém Twitteru opřel do šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Neúspěšný prezidentský kandidát o něm prý šíří lži a pomluvy.

Ty se týkají údajné zpronevěry peněz, které měl Tomio Okamura vytunelovat z hnutí Svoboda a Přímá demokracie. „Je zoufale směšné, jak se Andrej Babiš snaží šířit tisíckrát vyvrácenou lež, jen aby mě pomluvil,“ napsal šéf SPD na Twitteru. Poté dodal, že policie celou věc prošetřila v roce 2015, státní zástupce to pak dvakrát vrátil k došetření a nic se nepotvrdilo. „Co máte dál, pane Babiši?“ zeptal se šéf SPD.

Dvojí metr

Ohledně těchto údajných lží a pomluv se rozhořčil i v Poslanecké sněmovně, kde zvýšeným hlasem prohlašoval, že ho skoro všichni ve Sněmovně poplivali a že se mu za to pak ani nikdo neomluvil, když mu nic nebylo potvrzeno. „Ti, kdo na mě nic nemají, se snaží plácat pořád to samé dokola. Presumpce neviny, to je tady pětikoalici a jejich zástupcům a fanouškům úplně jedno,“ řekl šéf SPD.

Podle Okamury by bylo skvělé, kdyby se ve Sněmovně nevedl dvojí metr. Naznačil tak, že i když byl Babiš shledán nevinným, tak by měl být pořád vystaven pomluvám, lžím a pochybnostem, stejně jako se jejich terčem stal Okamura.

Válka mezi opozičními stranami

Vyprovokovalo ho právě tvrzení Andreje Babiše, neúspěšného prezidentského kandidáta. „Tomio Okamura chce jenom sedět v opozici a kasírovat příspěvky pro svou stranu, pro lidi nikdy nic neudělá,“ řekl neúspěšný prezidentský kandidát Babiš, jak informoval server CNN Prima News.

Zhrzený expremiér vzkázal, že se v kampani zaměří na voliče SPD a bude se je snažit přimět, aby dali svůj hlas jiné politické straně, ideálně hnutí ANO. Obě strany jsou nyní ve vyhroceném konfliktu, který začal už tím, že Okamura odmítl podpořit Babiše v boji o prezidentské křeslo. Jako pomstu chce Babiš připravit Okamuru i jeho hnutí SPD o veškerou politickou moc.

Zdroje: Tomio Okamura, CNN Prima News