Okamura se pustil do Fialovy vlády: Vláda předkládá největší zvýšení daní v novodobých dějinách České republiky

Přidat na Seznam.cz

Šéf SPD Tomio Okamura se netají svým názorem na vládu pětikoalice pod vedením Petra Fialy. Tentokrát sdílel video, které si propůjčuje stopáž ze slavného pořadu Věřte, nevěřte a z Fialy i jeho vlády dělá klauny.

„Tohle video mě rozesmálo. Tohle lidi sdílí na internetu a dělají si srandu z neustálého lhaní premiéra Petra Fialy. Dokonalé,“ okomentoval video šéf SPD a znovu si rýpnul do svého politického soka.

Ve videu má být obraz klauna, místo něj tam je však vložena fotografie Petra Fialy, a když moderátor mluví o cirkusu, tak tam je fotografie Fialovy vlády. Následují z kontextu vystřižená tvrzení Petra Fialy o tom, jak nebude zvyšovat daně. „Byl příběh pravdivý? Ne, nebyl. Byl to výmysl,“ zakončil video moderátor.

Okamura argumentuje

Například v lednu 2023 slíbil Petr Fiala, že daně snižovat nebude. „K tomu jsme se zavázali občanům v našem programu i ve vládním prohlášení,“ napsal premiér na svůj Twitter.

Podle Okamury ale členové Fialovy vlády nyní předkládají „největší zvýšení daní v novodobých dějinách České republiky“, jak napsal Okamura 27. července. Také prý kritizoval, že na některých místech není pošta, a nyní jeho vláda mnoho poboček České pošty zavírá. Šéf SPD také tvrdí, že současná vláda škodí i živnostníkům, prý slibovali, že živnostníky podpoří, ale zvyšují daňové zatížení OSVČ.

Zdroje: Tomio Okamura, Petr Fiala