Okamura přirovnal pobyt Ukrajinců k vpádu sovětských vojsk. Do pusy si vzal i kandidáta na prezidenta

Přidat na Seznam.cz

Šéf SPD Tomio Okamura nesouhlasí s tím, že by na území České republiky měli přebývat ukrajinští vojáci. Už dříve odmítal, aby se za peníze českých občanů tito vojáci cvičili, jak jsme psali už dříve. Ve svém nejnovějším výpadu z Poslanecké sněmovny, který dokonce zveřejnil na svém Twitteru, přirovnal pobyt ukrajinských vojáků v Česku k vpádu sovětských vojsk v roce 1968. Zároveň ostře kritizoval vládní koalici za to, že jejich kandidát Petr Pavel nechtěl odsoudit invazi vojsk Varšavské smlouvy.

V souvislosti s tím se pustil do kandidáta koalice SPOLU – ODS, TOP 09 a KDÚ-ČSL. Petr Pavel má podle něj neodpustitelný škraloup komunistické minulosti. „Zděsil jsem se, když jsem viděl jeho rozhovor s Veronikou Sedláčkovou,“ pokračoval Okamura.

Na rozhovoru mu nejvíce vadilo, že prezidentský kandidát „nebyl schopen odsoudit invazi sovětských vojsk v roce 1968.“ Podle Okamury je opravdu neuvěřitelné, že kandidát vládní koalice na opakovaný dotaz moderátorky Veroniky Sedláčkové nedokázal odpovědět a neodsoudil invazi v roce 1968. „To je neuvěřitelný, to je pěknej humus! Na základě právě těchto zkušeností z roku 1968 na území České republiky nechceme žádná cizí vojska, ať jsou z Východu, nebo ze Západu!“

Okamurovy kontrasty

„Zatímco váš kandidát přímo spolupracoval s minulým režimem, tak náš kandidát Jaroslav Bašta seděl v době normalizace ve vězení, protože ho komunisti zavřeli na dva a půl roku. To je ten kontrast. Náš Bašta podepsal Chartu 77 jako jeden z prvních signatářů už v prosinci 1976. V té době byl Petr Pavel na vysoké pozici v komunistické hierarchii,“ pálil Okamura ostrými do prezidentského kandidáta Petra Pavla.

Pavla napadl také kvůli jeho omluvě za svou službu komunistickému režimu. Podle Okamury tak Pavel učinil až kvůli nátlaku veřejnosti, který se na něj snesl po zmíněném televizním rozhovoru. „To je fakt skvělý!“ zvýšil Okamura ve sněmovně hlas a přemáhal smích. „On váhal a pak se asi musel poradit a pak se po dlouhé době omluvil.“

Nebezpečný tanec

Není žádným tajemstvím, že diskuzní vlákna Okamury, ať už na Facebooku, nebo na Twitteru, připomínají sjezd politických extremistů. Jeden z nich dokonce napsal na adresu vlády Petra Fialy: „Po dobrém to s nimi nepůjde. Nenávidí české lidi, nenávidí český národ a protěžují cizí zájmy,“ naznačoval možnost použití násilí proti české vládě. Vyčítá jim i podporu cizích zájmů a vůbec si neuvědomuje tragickou ironii toho, že šéf SPD, údajný bojovník za české zájmy, nebojuje pouze za Českou republiku.

Okamura šíří ruský vliv

S cizími vojsky na území Česka Okamura rozhodně nesouhlasí, co se však týče cizího vlivu, tam je jeho odpor daleko vlažnější. Podle průzkumu Atlasu vlivu je Tomio Okamura systematickým šiřitelem ruského vlivu v České republice. Je jedním z největších zastánců ruských zájmů na české politické scéně. Podrobněji jsme o tom psali už dříve.

Zdroje: Tomio Okamura, redakce, Pravda24