Okamura je hloupý ruský kolaborant, zaútočil europoslanec Zdechovský. Šéf SPD se po katastrofálním rozhovoru v televizi musel bránit na Twitteru

Přidat na Seznam.cz

Šéf hnutí SPD Tomio Okamura se zúčastnil nedělní Partie na CNN Prima News. Dostali se k choulostivému tématu českého výcviku ukrajinských vojáků. Následovala slovní přestřelka plná skákání do řečí a osobních útoků mezi hejtmanem Martinem Kubou a šéfem SPD. Celému cirkusu pak nasadil korunu europoslanec Tomáš Zdechovský, který k Okamurovi vyslal škodolibou poznámku.

Začalo to tím, že Tomio Okamura vysvětloval, proč by Česká republika neměla pomáhat Ukrajině. Jsou to jeho typické argumenty, které přednáší neustále, ať už ve sněmovně, nebo na svých sociálních sítích. Nechce pomáhat Ukrajině kvůli tomu, že Česká republika je uprostřed energetické krize a už tak je podle něj málo peněz pro české občany. Také kvůli tomu, že nechce, aby se Česká republika nechala vtáhnout do války. No a dnes přihodil třetí argumentační bombu – prý nechce, aby se za české peníze cvičili vojáci, kteří by pak na Ukrajině zabíjeli.

Tato specifická volba slov hejtmana Kubu dopálila. Okamžitě se chopil otěží. „Ukrajinští vojáci půjdou zabíjet na Ukrajinu? A koho tam budou zabíjet? Ti lidé tam jsou doma, ti lidé půjdou tu Ukrajinu bránit.“ řekl Michal Kuba. „A my jsme v České republice taky doma, doufám?“ ohradil se útočným tónem šéf SPD. „Ano, jsme tady doma a já jsem rád, že jsme tady doma,“ řekl hejtman a chtěl pokračovat, Okamura mu však skočil do řeči.

„A já tady žádný cizí vojáky nechci. Ani zleva ani zprava, ani z východu, ani ze západu,“ hovořil šéf SPD a gestikuloval oběma rukama. Pak Michal Kuba zaútočil a ťal do živého. „Takhle kdyby se chovali v té Anglii, tak tady dnes už nemáte tu českou vlajku a to vaše češství…“ chtěl rozvést svou myšlenku hejtman Kuba, Tomio Okamura se však při zaslechnutí té historické paralely pobouřeně zamračil, otevřel ústa dokořán a snažil se hejtmanovi znovu vpadnout do řeči.

Argumentační likvidace?

Ten se však nenechal a od té doby držel otěže rozhovoru pevně pod kontrolou. Podle hejtmana by češství neexistovalo, kdyby se Spojené království stavělo k situaci stejně, jako se k ní chce stavět šéf SPD Tomio Okamura – odmítavě vůči ukrajinské věci.

Britové totiž za druhé světové války cvičili české parašutisty, kteří významně napomohli porážce Hitlerovy Třetí říše. „To je jejich země, kterou totálně devastuje ruská agrese. Připadá vám normální, že tam útočí na civilní cíle? Neříkejte, proboha, že tam půjdou někoho zabíjet, my jim pomůžeme v tom, že půjdou bránit svou zemi, jako tenkrát. Je to šílený, co tady říkáte a není to přijatelná komunikace…“ pokračoval Michal Kuba v nemilosrdné palbě. Do živého ťal i europoslanec Tomáš Zdechovský.

Naznačil, že šéf SPD je hloupý a označil ho za ruského kolaboranta. Tomio Okamura často vystupuje proti tomu, aby Česká republika pomáhala Ukrajině. Jak peněžně, tak vojensky. Jako štít používá české zájmy, které pomoc Ukrajině údajně podkopává. Přitom však kryje zájmy ruské, jak odhalila studie Atlasu vlivu. Tomio Okamura podle tohoto výzkumu systematicky šíří ruský vliv v České republice, je jedním z největších šampionů ruských zájmů na tuzemské politické scéně.

Dále Okamuru označil za „flastence.“ Podle neoficiálního internetového slovníku slangové češtiny Čeština 2.0 je flastenec pejorativní označení xenofobních a nenávistných jedinců, kteří jsou dle svých slov velkými vlastenci a na srdci jim leží zájmy České republiky. Vyznačují se například nenávistí vůči LGBT komunitě a špatnou znalostí pravopisu.

Okamura se mstí

Co se týče pravopisu, tak ten Okamura ovládá. Ke vzkazu na svém Twitteru přidal krátké video, ve kterém se snaží napadnout Martina Kubu. Je mu jedno, že gong v jejich diskutérském ringu v Partii už dávno zaduněl na konec slovního zápasu. „Záměrně pomíchal jabka s hruškama, aby obhájil to, že Fialova vláda zatáhla naši zemi do války. Realita je ale přeci jiná. Británie byla ve válce s Německem. Byla to světová válka a proto cvičila vojáky z území okupovaných Německem,“ pokračoval. Dodal, že Česko si britský výcvik samo zaplatilo Podle něj je válka na Ukrajině konflikt dvou postsovětských zemí, navíc s příznaky občanské války. Prohlásil také, že Česká republika není ve válce s Ruskem, což je pravda.

Otázkou ale zůstává. Proč by měl svobodný Západ jen stát a přihlížet tomu, co Putin dělá? Nejen kvůli Ukrajincům, ale i kvůli sobě. Co by se stalo, kdyby Ukrajina padla a Putin by se začal rozhlížet po dalších státech bývalého Sovětského svazu?

Zdroje: CNN Prima News, Tomáš Zdechovský, Atlas vlivu, Čeština 2.0, Tomio Okamura