„Okamura by si měl rychle uvědomit, že i on přišel do této země jako migrant,“ pustil se starosta Hlavatý do šéfa SPD

Přidat na Seznam.cz

Šéf hnutí SPD Tomio Okamura se nijak netají tím, že je proti pomoci ukrajinským uprchlíkům i obráncům. Například ve svém posledním horkém komentáři z 5. února šéf SPD prohlásil, že vláda pomáhá Ukrajincům a že chce české občany sedřít z kůže.

Vadí mu to, že chce Fialova vláda zvýšit věk odchodu do důchodu na 68 let a viní politiky pětikoalice z toho, že místo aby pomáhali vlastním občanům, tak pomáhají Ukrajincům, jak u nás, tak na frontě. Někteří si Okamurovu rétoriku vykládají jako ochotu pomáhat vlastním občanům, jiní to považují za populismus a sobectví téměř na úrovni mnichovského diktátu.

Jedním z takových je i starosta obce Tetína Matěj Hlavatý. Tomu se rozhodně nezamlouvá nevraživost, s jakou se Tomio Okamura staví k otázkám ukrajinské pomoci. Na Twitteru se do šéfa SPD pustil a připomněl mu, že i on je člověkem, který z Česka nepochází, nicméně od něj dostal úplně všechno.

Podle Hlavatého Okamura šíří nenávist a „plácá na sociálních sítích“ a tím ovlivňuje své přívržence, kteří pak tuto Okamurovu nenávist převádějí v reálné zlo v ulicích. „Tohle musí skončit. Jsme demokratická společnost, která má svou historii. I naši předkové museli prchat z této země, aby mohli přežít,“ napsal starosta.

Starostův argument však napadl jeden z diskutérů. Podotknul, že z hlediska zákona byl Okamura vždy občanem Československa, respektive České republiky. „Vaše argumentace nestojí na pevných základech. Samozřejmě však rozumím vašemu rozhořčení nad jeho přístupem k migraci,“ napsal kritik.

Na to však starosta odepsal, že Okamura do této země přišel a legislativa mu otevřela svou náruč. „Byl přijat. On se chová doopravdy nechutně,“ dodal starosta a zdůraznil tak, že mu na Okamurovi vadí to, jak se staví k uprchlíkům a Ukrajině celkově. Považuje za pokrytecké to, že se člověk, který se podle své vlastní webové stránky narodil v japonském Tokiu, staví proti přijímání uprchlíků a pomoci Ukrajině.

Zdroje: Tomio Okamura, Matěj Hlavatý, Tomio.cz