Byl zatčen podezřelý ze sériových vražd na pláži, které otřásly New Yorkem

Přidat na Seznam.cz

USA V souvislosti s nevyřešenými vraždami žen, jejichž těla byla před více než deseti lety nalezena na pláži Gilgo, byl z několikanásobné vraždy obviněn Rex Heuermann z Massapequy na Long Islandu. Heuermann čelí obvinění v souvislosti se smrtí Melissy Barthelemyové, Megan Watermanové a Amber Costellové, známých jako „Čtyřka z Gilgo Beach“. Nález jejich těl a poté několika dalších vyvolal vyšetřování možného sériového vraha. Po letech vyšetřování byl Heuermann vzat do vazby a má být obžalován, informuje CNN News.

Heuermannovi sousedé vyjádřili po zprávě šok a podezřelého popsali jako tichého a nenápadného. Heuermann byl údajně ženatý, měl dvě děti a bylo o něm známo, že je architekt, uvádí také New York Post. Zatčení vrhlo nové světlo na jinak klidnou čtvrť a zanechalo obyvatele v nedůvěře.

Průlom v případu nastal po zveřejnění telefonátu na tísňovou linku 911 od Shannan Gilbertové, ženy, která se ztratila v roce 2010 a která vyvolala počáteční pátrání, jež vedlo k nálezu dalších ostatků. Vyšetřování probíhalo a loňské zveřejnění telefonátu Gilbertové mělo přinést stopy a odpovědi na dlouholetou záhadu. Policejní oddělení okresu Suffolk vyjádřilo naději, že nové informace povedou k dalšímu pokroku při řešení vražd na Gilgo Beach.

Vraždy na pláži Gilgo se týkají série nevyřešených vražd, při nichž byly od roku 2010 na pláži Gilgo a Ocean Parkway na Long Islandu v New Yorku nalezeny ostatky nejméně deseti osob, většinou mladých žen. Vyšetřování začalo, když se v květnu 2010 ztratila sexuální pracovnice Shannan Gilbertová. Při pátrání po Gilbertové objevily orgány činné v trestním řízení v téže oblasti ostatky dalších obětí, včetně těl Melissy Barthelemyové, Megan Watermanové, Amber Costellové a Maureen Brainardové-Barnesové, které se staly známými jako „Čtyřka z Gilgo Beach“. Případ si získal celostátní pozornost kvůli podobnosti profilů obětí a přesvědčení, že za ním může stát sériový vrah. Navzdory rozsáhlému úsilí a medializaci byly doteď vraždy dlouhé roky nevyřešené.

Zatímco podezřelý čeká na obžalobu, vyšetřovatelé pokračují ve svém úsilí odhalit celý rozsah zločinů spáchaných na pláži Gilgo. Zatčení skýtá záblesk naděje pro rodiny obětí a komunitu, která hledá spravedlnost za životy ztracené v tomto znepokojivém případu.

Zdroj: CNN News, New York Post