Obyvatelé Belgorodské oblasti v Rusku si stěžují na ruské vojáky, kteří rozhazují odpadky, pijí alkohol a rabují

Přidat na Seznam.cz

Gubernátor Belgorodské oblasti obdržel stížnosti na chování ruských vojáků rozmístěných v regionu, kteří se prý vloupávají do domů, pijí alkohol a rabují opuštěné byty a domy v okolí. Podle místních obyvatel je toto chování nepřípustné a pro obyvatele, kteří zde zůstali, i velmi nebezpečné.

Nová Tavolžanka, ulice Vovčanská. Ruští vojáci vnikají do mnoha domů ačkoli nebyl zaveden výjimečný stav a nemají právo vstupovat do soukromých domácností. „Bydlí v našich domech, vedou ošklivý způsob života, alkohol a další věci zůstávají v podobě odpadků a špíny na ulici, záchody a domy jsou špinavé, osobní věci a majetek jsou rozkrádány,“ cituje deník Pravda.ua jednu ženu z oblasti.

,,Z naší garáže byla ukradena čtyřkolka, která je nyní často k vidění v okolí Nové Tavolžanky. Lidé si také stěžovali na ukradený přívěs. Nyní jezdí spolu s naší čtyřkolkou vesele po ulici,“ napsala stížnost jedna z dalších místních obyvatelek. Podobné informace se na internetu objevují čím dál tím častěji a na sociální síti Telegram se měli rozšířit i tajné komunity místních obyvatel, kteří se navzájem pravidelně informují o tom, co se jim ztratilo.

Vladimir Ždanov, vedoucí správy městské části Šebekino, odpověděl, že výzva byla předána bezpečnostní radě, uvádí deník DailyBeast.

Zdroje: Pravda.ua, DailyBeast