Nový žert se šíří jako lavina. Rodiče v novém virálním žertu na TikToku rozbíjejí svým dětem vajíčka o hlavu

Přidat na Seznam.cz

Nový virální žert, při kterém se rodiče natáčejí, jak rozbíjejí vajíčka na hlavě svých dětí, ovládl TikTok. Podle lékařů by s tím měli přestat. Žert mohl mít nechtěné následky, jako je pohmoždění hlavy dítěte nebo šíření bakterií z vajíčka, píše deník NBC News a deník New York Post.

Hashtag #eggprank měl v úterý více než 670,7 milionu zobrazení. Rodiče to nejspíš vnímají jako odlehčenou zábavu. Někteří komentující však vyjádřili obavy, že rodiče mohou dětem ubližovat nebo je ponižovat.

Videa, z nichž mnohá používají hashtag #eggprank, obvykle ukazují rodiče s malým dítětem v kuchyni. Rodič vezme syrové vejce a řekne dítěti, že ho rozklepne. Místo toho, aby to udělal na pánev nebo do misky, rozklepne ho dítěti na hlavu.

Reakce natočených dětí se liší. Některé pláčou nebo mají rozrušený či zaražený výraz. V některých případech dítě odejde, jiné děti rozbití vajíčka rodiči vrátí.

Několik lékařských odborníků sdělilo, že si nemyslí, že by rodiče na videích měli zlý úmysl. Žert by ale mohl mít nechtěné následky, jako je pohmoždění hlavy dítěte nebo šíření bakterií z vajíčka.

„Vůbec to pro mne nebyla příjemná záležitost. Není to nic, co by dětem nějak prospělo a upřímně mi to nepřipadá zábavné,“ řekla doktorka Meghan Martinová, dětská lékařka, která má na TikToku také 1,3 milionu sledujících.

Martinová dodala, že rodiče by si měli dávat pozor zejména na to, aby se dětem na obličej nedostal syrový žloutek. „Doslova jim plácáme salmonelu na čelo,“ řekla. „Je těžké přimět dítě pít tekutiny, když má střevní chřipku nebo otravu jídlem. Potom je pravděpodobné, že skončí v nemocnici na kapačkách.“

Amanda Mathersová, dětská ergoterapeutka chtěla vědět, jak silný je náraz vajíčka. Jedno si zkusila rozbít o vlastní čelo. „Bylo těžké vajíčko rozbít a to mám dospělou lebku,“ řekla. „Když jsem se snažila vajíčko rozbít o hlavu, cítila jsem takový otřes, že jsem měla slzy na krajíčku.“

Zdroj: NBC News, New York Post