Novinář Miroslav Korecký zvedl svou satirou o předsedovi vlády ze židle politiky i občany

Přidat na Seznam.cz

Miroslav Korecký se stal svižným sloupkařem Malostranského deníku a působí stejně tak i na sociálních sítích, vymýšlí satirické příspěvky na ikony politické scény. Ušetřen nebyl ani předseda vlády Petr Fiala.

Milé děti z dětských domovů! Jako premiér bych vám chtěl sdělit, že Úřad vlády i letos vybírá nejhezčí z vašich vánočních obrázků, aby si ho dal na své oficiální péefko. I loni sice jeden váš obrázek vyhrál, ale pak v půlce prosince nastoupila moje vláda a ta obrázek, vybraný ještě vládou pana Babiše, zahodila. Protože kdo ví, jestli ho nekreslil nějaký spratek z Agrofertu, dokonce možná přímo na Čapím hnízdě nebo minimálně pastelkami ze zfalšovaných evropských dotací. Ale letos se určitě snažte znvou, třeba se už vítězný obrázek na to péefko fakt dostane. Váš Petr Fiala

Takto zní jeden ze satirických textů, který překvapil nejen běžné lidi, ale i politiky. Andreji Babišovi se dokonce natolik zalíbil, že jej prezentoval na své stránce se slovem Doporučuju.

Příspěvek je zřejmě jen dílem Miroslava Koreckého, zesměšňuje záležitost, která je mnohem, ale mnohem horší a složitější. Mnozí v něm vidí hluboký nástin Fialovi vlády a kdekdo za tento nekorektní humor tleská, protože jak jinak by se měla odkrývat skutečnost, která je pláči, když ne s humorem?

Tak to dopadá, když převezmeš vládu a nemáš fantazii na vlastní program. Nakonec se hodí i Babišovi novoroční zvyky. Tak děti, snažte se! Nová košťata se těší na vaše výtvory.

Mnoho lidi zanechalo také v komentáři svůj názor, ať už byl jakýkoliv. Nicméně tyto nekorektní vtípky skutečně vycházejí, a ačkoliv je autor textu Miroslav Korecký představuje na svém profilu, můžete si je přečíst v Malostranském zápisníku, kterému se Korecký s nadsázkou i odkrýváním skutečnosti věnuje.

Jak se vám jeho příspěvky společnosti líbí?

Zdroj: Malostranský zápisník, Facebook