Novinář Etzler: CNN Prima NEWS je prokremelská manipulativní žumpa. Televizní stanice se brání a žádá od Etzlera omluvu

Přidat na Seznam.cz

Novinář Tomáš Etzler opět řádil na Twitteru. Tentokrát ve svém příspěvku napsal, že televizní stanice CNN Prima NEWS šíří proruskou propagandu. Stanice se brání, novinář prý články nepochopil.

Pobouřil ho článek s nadpisem Brutální záběry útoku „ukrajinské smečky“. Rusové marně hledají spásu v zákopech. Napsal, že jde o ruskou propagandu a že by něco takového ve skutečných zpravodajských médiích nikdy nebylo zveřejněno. „A když, to by padaly hlavy,“ dodal.

Podle něj televizní stanice předčila propagandisty z ruské televize a všechny jiné kremelské propagandistické kanály, když napsali článek o tom, jak Američané osvobodili vesnici na Ukrajině. Což je ve skutečnosti pravda, mezi legionáři na Ukrajině jsou i dobrovolníci z řad amerických veteránů, například James Vasquez, který na Twitteru zveřejnil video, kde eliminovali 7 tanků a mnoho ruských vojáků.

Prima vrací úder

Ostrá slova kritiky se však televizi CNN Prima NEWS vůbec nezamlouvají. „Manipulace a dezinterpretační faul,“ napadla stanice Etzlera a obvinila ho z ovlivňování veřejného mínění a také z toho, že nerozumí psanému textu. Zmíněné články hájí tím, že jde o texty oslavující úspěšné zásahy Ukrajinců proti ruským okupantům.

Etzlerovy útoky prý postrádají elementární logiku a navíc uráží redaktora CNN. Ten údajně sám ze svého platu finančně podporuje Ukrajinu. „Etzler by se měl Marku Veselému omluvit,“ napsala CNN Prima NEWS na svůj profil.

Zdroje: Tomáš Etzler, CNN Prima NEWS, James Vasquez, redakce