Notorický fantom drogerií získal přezdívku Drogista. Jak vypadal jeho produktivní den?

Přidat na Seznam.cz

Praha – Kriminalisté byli na stopě sériovému zloději, jehož revírem se staly pražské drogerie. Zjistili, že šlo o recidivistu, který měl za sebou už 14 soudních trestů, uvádí Policie ČR.

Muž (36) získal v pražských ulicích přezdívku Drogista. Dokázal totiž získat jakékoli drogistické zboží, ať už šlo o pleťový krém, parfém, nebo elektrický zubní kartáček. Ty opakovaně kradl v pražských drogeriích.

Pachatel pokaždé vstoupil do prodejny a pozorně, ale nenápadně sledoval obsluhu. Když se hlídač nedíval, tak popadl vyhlédnuté zboží, strčil si je pod oděv a z drogerie kvapně odešel. Kamery však nespí a bylo to právě video z jedné z poškozených provozoven, které nakonec zloděje usvědčilo.

Muž si vybral svou zločineckou kariérní dráhu, protože po návratu z vězení neměl žádné peníze. Kradl, aby měl na jídlo a na drogy. Dopoledne každého dne strávil odpočinkem, pak se vydal na oběd a nakonec vyrazil do náhodně vybrané pražské drogerie. Svůj produktivní den většinou završil tím, že si po prodeji odcizeného zboží koupil denní dávku pervitinu.

Kriminalisté zatím přišli na deset případů podobných krádeží. Pachatel způsobil školu za téměř 50 tisíc korun. Hrozí mu až tři roky ve vězení.

Zdroj: Policie ČR