Noční nebe ozářila obrovská exploze: Ukrajinci zničili zásilku ruských řízených střel Kalibr

Přidat na Seznam.cz

Ruské řízené střely kalibr NK byly zničeny v Džankoji na Krymu při jejich přepravě po železnici, informoval Anton Geraščenko, poradce ukrajinského ministra vnitra.

Ukrajinské Ministerstvo obrany v pondělí oznámilo, že zásilka byla zničena blíže nespecifikovaným úderem. Ukrajinské úřady se k odpovědnosti za tento úder přímo nepřihlásily, uvedly ale, že došlo k oslabení ruského válečného úsilí. Podle Ukrajinců to je příprava na znovuzískání Krymského poloostrova.

Úder potvrdil Sergej Askjonov, Ruskem dosazený šéf anektovaného poloostrova. Informoval, že došlo k útoku a že byl aktivován systém protivzdušné obrany regionu. Jedna osoba byla zraněna a dvě budovy byly poškozeny, uvedl Askjonov.

Amatérské video geolokalizované stanicí CNN ukazuje obrovský výbuch a následnou ohnivou kouli, která ozářila noční nebe. Mimo záběr je slyšet, jak nějaká osoba říká, že úder zasáhl vlakové nádraží. Na videu však není jasně vidět, co bylo jasně zasaženo, a CNN nebyla schopna potvrdit přesné místo zásahu.

Podle serveru Ukrainska Pravda, který se odvolává na ruská média, že za noční útok jsou zodpovědné ukrajinské drony. Ve městě byl vyhlášen výjimečný stav a okupační úřady také tvrdí, že několik dronů bylo sestřeleno a že tyto bezpilotní letouny mířily na civilní cíle a byly naplněny šrapnely a výbušninami.

Zdroje: Anton Geraščenko, CNN, Ukrainska Pravda