Pilot z Utahu, který přežil pád malého letadla, si došel sám pro pomoc

Přidat na Seznam.cz

USANeuvěřitelný příběh se stal v Utahu, kdy byl pilot nucen v okrese Moutain Green nečekaně přistát. Letadlo se stalo nekontrolovatelným a po několika pokusech o bezpečné přistání se zřítilo v kaňonu poblíž hory Durst Mountain. Jako zázrakem se pilotovi nic nestalo. Největším zázrakem na tom však je fakt, že pilot si pro pomoc došel zcela sám a bez pomoci.

Šťastlivec, který přežil děsivou havárii letadla, musel ujít dlouhých 10 kilometrů, aby našel telefonní signál a zavolal si pomoc. Pilot se náhle ocitl v situaci, kdy musel nečekaně přistát, píše deník Mirror a deník NY Post. V této oblasti moc možností k bezpečnému přistání neměl, a tak musel zariskovat a zkoušet různé manévry, které mu pomohou dostat letadlo bezpečně na zem. Nic z toho se nepovedlo a letadlo se zřítilo k zemi.

Po zjištění pilotovy polohy použili záchranáři k dosažení místa nehody kvůli obtížnému terénu čtyřkolky. Pilot se však před tím bez váhání rozhodl, že si pomoc zajistí sám a nebude čekat, co se stane v následujících hodinách s jeho pochodem. Proto se rozhodl, že se vydá hledat telefonní signál, aby upozornil úřady na situaci, která se mu stala.

Po kontrole v místní nemocnici byl pilot bez vážnějších zranění propuštěn do domácí léčby.

Zdroje: NY Post, Mirror